Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Żarty ZODIAKa - klatki schodowe w nowym bloku przy Niecia :)
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gugus

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 10:14 pm    Temat postu: Żarty ZODIAKa - klatki schodowe w nowym bloku przy Niecia :) Odpowiedz z cytatem

Nasza spółdzielnia ma słuszną linię Smile czy widzieliście wkończenie klatek schodowych w nowym bloku przy ulicy Necia na naszym osiedlu, poręcze z pięknymi kutymi barierkami i chromo - niklem tosz to szczyt wyrafinowania i elegancji Laughing

Ale wszystko bija gustowne, drogie oraz świetnie zamontowane deski ozdobne z sosny, które mają za zadanie maskować dylatacje między szybem windy a ścianami budynku - to się nadaje do publikacji w Muratorze albo innym branżowym periodyku celem brania przykładu Laughing

Szkoda tylko, że m2 kosztował 4600 PLN !!!, gdzie są te pieniądze, że sie odstawia takie rzeczy ?! Chyba, że to test na poczucie humoru ?!

Rece opadają ;(

Zdjątka do kliknięcia poniżej

https://zapodaj.net/47cc2cbee9846.jpg.html https://zapodaj.net/eae29424e90df.jpg.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2019 6:39 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GCT

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te deski faktycznie nie najlepiej wygladaja Smile W innych blokach nie ma chromo-niklowych barierek na klatkach Smile
4600 normalna cena
Ja 5 lat temu płaciłem 4000 za m2
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam żadnego interesu w bronieniu spółdzielni, ale bez przesady Smile Cena wcale nie jest taka wygórowana jak na bądź co bądź bardzo dobrą ogólną jakość budynków. Wiadomo, zawsze można się przywalić do kiczowatych belek na ścianach albo nieodpowiedniego koloru poręczy, ale przed zakupem mieszkania tutaj obejrzałem sporo nieruchomości budowanych przez "deweloperów" i dopiero tam jest co fotografować. Jeśli uważasz, że to są dobre przykłady do Muratora to polecam obejrzeć trochę innych papierowych "apartamentów" w Rzeszowie Smile
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W poprzednio oddanych blokach 1 i 3 sciany na klatkach wykonczyli kilka miesiecy po oddaniu mieszkan . Poczatkowo pomalowali je tylko na bialo. Sciany jeszcze byly odrapane przy wnoszeniu mebli itd . W nowych troche sie pospieszyli bo napewno sie odrapia . No ale moze sie myle Smile
Powrót do góry
willie303

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena jest stanowczo za wysoka. Koszt budowy m2 w Rzeszowie razem z zakupem gruntu to ok. 3000 zł/m2 i mówimy tu o bardzo wysoki standardzie budowania (dużo przeszkleń, marmurów, aluminium). Żaden deweloper nie budowałby gdyby nie miał przynajmniej 50% zysku z inwestycji. Zastanówcie się nad tym...

Dodam że Spółdzielnia nie może zarabiać, więc pojawia się pytanie gdzie znika różnica w kosztach budowy, a cenie jaką biorą od nowych właścicieli?

P.S Cześć budynków na osiedlu jest na wieczystej dzierżawie więc za grunty nie musieli płacić!
Powrót do góry
Gugus

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GCT napisał:
Te deski faktycznie nie najlepiej wygladaja Smile W innych blokach nie ma chromo-niklowych barierek na klatkach Smile
4600 normalna cena
Ja 5 lat temu płaciłem 4000 za m2

Tu nie chodzi mi o to, że cena wysoka bo jest średnia na warunki rynku w Rzeszowie, chodziło mi o jakość i estetykę wykończenia do budżetu przy działaniu spółdzielni jako tworu, który nie musi zarabiać i ma tanie tereny ?! Takie porównanie wypada blado i rodzi się pytanie czy takie są wysokie koszty pośrednie, że trzeba ordynarną deskę przykręcać wkrętem do drewna z czarnym łbem ?
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Nie Gru 04, 2016 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że takie rzeczy trzeba po prostu zgłaszać w spółdzielni. Może jeszcze po prostu tego nie pomalowali? A może to tymczasowe rozwiązanie? Kto wie.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Nie Gru 04, 2016 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej nie wydaje mi sie zeby to bylo tymczasowe. Raczej zabraklo pomyslu na sensowniejsze wykonczenie.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Nie Gru 04, 2016 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak swoja droga to ciekawe czy w czynszu bedziecie mieli pozycje konserwacja i eksploatacja windy Smile
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To raczej pewne, że taka pozycja będzie... Za luksus trzeba płacić Wink
Powrót do góry
Gugus

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawel napisał:
Myślę, że takie rzeczy trzeba po prostu zgłaszać w spółdzielni. Może jeszcze po prostu tego nie pomalowali? A może to tymczasowe rozwiązanie? Kto wie.

Oczywiście, rozmawiałem i Spółdzielnia jest duma ze swoich barierek i desek.
Deski maja być pomalowane, idę o duży zakład, że farbą olejną i to będzie wypas i do tego nowoczesne Smile

A czy nie można było użyć profili malowanych proszkowo pasujących do drzwi windy albo już nawet chromo-nikel pasujący do barierek Smile
Powrót do góry
MG

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak tam z miejscami parkingowymi? Ilość miejsc odpowiada ilości mieszkań?
Pytam ponieważ w ten sposób spółdzielnia tłumaczy się z zapewnienia odpowiedniej ilości miejsc parkingowych, które musi zagwarantować by blok mógł zostać oddany do użytkowania.

Na stronie spółdzielni przy opisie inwestycji widnieje zdjęcie:

Wyraźnie widać zaplanowane miejsca postojowe (parking) między blokiem a ul. Krogulskiego. Natomiast z informacji spółdzielni można się dowiedzieć, że żaden parking nie był w tym miejscu planowany i nic takiego nie zamierzają robić m.in. tłumaczą tym, że działka przed blokiem nie należy do nich.

Wiem, że po kilku latach mieszkania i "procedurze" zakupu mieszkania od spółdzielni Zodiak (m. in. ograniczanie dostępu do planów i informacji o dostępnych mieszkaniach, mapy i projekty nie odpowiadające rzeczywistości) nie powinno mnie to dziwić ale jako mieszkańca sąsiedniego bloku coraz bardziej zaczyna mnie drażnić niemożliwość zaparkowania przed własnym blokiem i wieczna jazda po płytach Confused

Ma ktoś aktualne mapy z podziałem nieruchomości dla nowego bloku oraz bloków 3 i 1 a najlepiej dla całego osiedla? A może się ktoś orientuje do kogo należy droga z płyt?
Powrót do góry
sqb1978

PostWysłany: Wto Gru 06, 2016 12:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie mam taką cichą nadzieję, że droga z płyt zostanie ruszona tej wiosny.
Gugus

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqb1978 napisał:
Właśnie mam taką cichą nadzieję, że droga z płyt zostanie ruszona tej wiosny.

Na ile sie orientuje droga z płyt jest droga gminą, czy jest wydzieloną działką na pewno można sprawdzić na WMSRzeszów tutaj http://wms.erzeszow.pl:4320/
Po numerze działki można sprawdzić właściciela Smile
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta droga miała być tymczasowo, aż nie wybudują bloku obok.. ponieważ w drodze miały iść instalacje. Niestety trwało to prawie 5 lat, ale blok stoi, to myślę, że na wiosnę załatwią to w końcu.

Jeśli chodzi o miejsca parkingowe to mam wrażenie, że nie popisali się. Mieszkańcy nie rzadko mają dwa albo trzy samochody i jedno miejsce podziemne przypisane do mieszkania nie jest wystarczające. Zwłaszcza, że do mieszkańców przyjeżdżają również znajomi...
Powrót do góry
MG

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gugus napisał:
Na ile sie orientuje droga z płyt jest droga gminą, czy jest wydzieloną działką na pewno można sprawdzić na WMSRzeszów tutaj http://wms.erzeszow.pl:4320/
Po numerze działki można sprawdzić właściciela Smile

Z map podziału wynika, że połowa drogi jest na "naszej" działce Rolling Eyes a miejsca parkingowe w całości - tylko co z tego Confused
Powrót do góry
Zaczarowana08

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widać drogę dojazdową do nowego bloku już zrobili, a płyty zostały. Czy nie można było od razu zrobić jednej i drugiej drogi? Teraz trzeba "tonąć" w błotno-solnej kałuży, z której panowie z budowy łopatami do wiader wodę wybierają.
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Czw Gru 29, 2016 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj widziałem, że zabrali się za tą drogę... okazuje się, że będzie z kostki, mam nadziej, że wzięli pod uwagę, że będzie tędy jeździć m.in. śmieciarka i za pół roku albo wcześniej nie będzie tak jak kiedyś obok bloku nr 8. Nie mniej doczekaliśmy się jakiś postępów w tym miejscu.
Powrót do góry
dr_ebrantil

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Deski deskami a podobnych kwiatków można dopatrzeć się więcej.

Kontynuując temat windy:
Aby wjechać np na trzecie piętro należy wcisnąć przycisk z cyfrą 4
Aby wjechać na drugie piętro należy wcisnąć przycisk z cyfrą 3
Aby wjechać na pierwsze piętro należy wcisnąć przycisk z cyfrą 2
Itd.

Mieszkańcy lokali klatki siódmej aby dostać się do swoich miejsc postojowych, których kupno teoretycznie było obowiązkowe w dodatkowej cenie 25000 pln, muszą opuścić klatkę siódmą i udać się do klatki szóstej (w deszczu, upale, mrozie czy śnieżycy) ponieważ nie mają bezpośredniego dostępu do garażu.

Mieszkańcy klatki drugiej aby dostać się do swoich komórek lokatorskich zmuszeni są przespacerować na drugi koniec budynku gdyż tam są zlokalizowane ich komórki.

Kto taki projekt zaakceptował? Informacje o "takich udogodnieniach" nie były przekazywane przy dokonywaniu rezerwacji mieszkań.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Sro Sty 11, 2017 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porazka zeby z klatki wychodzic i wchodzic do innej idac do garazu . Jakis matol to zaprojektowal.
Powrót do góry
G8

PostWysłany: Sro Sty 11, 2017 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W bloku 8, klatka 3 też nie ma wejścia do garażu, a piwnica jest 2 klatki dalej.
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

^^ W "8" można to jeszcze jakoś racjonalnie uzasadnić lokalami usługowymi. Przez to 1,2 i 3 klatka nie mają w swoich klatkach piwnic a co za tym idzie zejścia do garażu.

http://inwestycje-rzeszow.pl/index.php

--------------------------------------------
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Sro Sty 18, 2017 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po tym co wyżej piszecie to okazuje się ze ja wcale nie mam tak źle Smile
Powrót do góry
willie303

PostWysłany: Pon Sty 23, 2017 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co w sytuacji gdy przejście jest przez garaż, a i tak trzeba iść dookoła bloku bo nie wolno przechodzić przez niego osobom nie posiadającym miejsca postojowego???
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2019 6:39 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GCT

PostWysłany: Pon Sty 23, 2017 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takiej sytuacji chodziłbym przez garaż do piwnicy . I tak sie nikt o to przecież nie przyczepi Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: